Aktualności
Wycieczka do Łodzi
- Szczegóły
Trzy dni pełne wrażeń w Łodzi – mieście kultury, sztuki i filmu
Uczniowie klas 4a i 7a wyruszyli pociągiem na trzydniową wycieczkę do Łodzi – miasta znanego z niezwykłej historii przemysłowej, pięknych murali oraz filmowej atmosfery. Już
od pierwszych chwil nie brakowało emocji, ciekawych odkryć i wspólnej zabawy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego Księżego Młyna – dawnego osiedla fabrycznego Karola Scheiblera, które do dziś zachwyca klimatem XIX-wiecznej Łodzi. Uczniowie uczestniczyli tam w grze terenowej, podczas której musieli rozwiązywać zagadki, odnajdywać ukryte miejsca i współpracować w grupach. Dzięki temu mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy historii miasta. Księży Młyn to wyjątkowe miejsce, nazywane dawniej „miastem w mieście”.
Ogromne wrażenie zrobiły także łódzkie murale. Spacer ulicami miasta przypominał wizytę w galerii sztuki pod gołym niebem. Kolorowe i pełne symboli malowidła wzbudzały zachwyt oraz zachęcały do robienia pamiątkowych zdjęć. Uczniowie przekonali się, że sztuka może być obecna wszędzie – nawet na ścianach kamienic.
Niezapomnianą atrakcją okazała się również wizyta w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
To jedyne takie muzeum w Polsce, poświęcone historii filmu i animacji. Uczniowie poznali dawne projektory, kamery oraz bohaterów kultowych polskich bajek. Dowiedzieli się również, dlaczego Łódź nazywana jest stolicą polskiego filmu.
Szczególnym doświadczeniem była wizyta w Black World – niezwykłym miejscu pokazującym świat osób niewidomych. Uczniowie odbyli spacer w całkowitych ciemnościach, podczas którego musieli polegać wyłącznie na słuchu, dotyku i wzajemnej pomocy. Ta wyjątkowa lekcja pozwoliła lepiej zrozumieć codzienne wyzwania osób niewidomych oraz nauczyła empatii, wrażliwości i współpracy. Dla wielu uczestników było to jedno z najbardziej poruszających przeżyć podczas całej wycieczki.
Kolejnym ważnym punktem wyjazdu były warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa mieszczącym się w słynnej Białej Fabryce Ludwika Geyera. Podczas zajęć uczniowie poznali historię tworzenia się miasta i przemysłu włókienniczego, oglądali dawne maszyny oraz własnoręcznie wykonywali kreatywne prace związane z mapami.
Wycieczka do Łodzi była doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, poznania historii miasta oraz wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
K.Kasprzak, K.Popielas, M.Janura









Mój rodzinny obiad
- Szczegóły
Natan Puziak i Nikodem Malcherek wzięli udział w konkursie "Mój rodzinny obiad", który organizowany był przez PSSE w Rawiczu. 

Uczniowie otrzymali nagrody, a my dokładamy GRATULACJE!
Warto brać udział w konkursach 

WŁADYSŁAW BARTKOWIAK - PATRON NASZEJ SZKOŁY - PAMIĘTAMY !
- Szczegóły
Jak co roku w Zielone Świątki przypominamy sylwetkę patrona naszej szkoły- Władysława Bartkowiaka- wybitnego działacza wielkopolskiego ruchu ludowego, któremu los chłopów w dwudziestoleciu międzywojennym nie był obojętny.
Nasz patron jest przykładem godnego i zwycięskiego zmagania się człowieka z przeciwnościami losu. Człowieka, który do końca życia nie zapomniał z jakiego stanu społecznego się wywodził, o poprawę czyich warunków życia walczył, człowieka tęskniącego za swoją małą - ale jakże wielką - w jego wspomnieniach ojczyzną. Jego nieugięta postawa może być wzorem dla młodzieży i nowych pokoleń.
Delegacja uczniów zapaliła znicz nad grobem patrona.




Zawodowa gra parkowa
- Szczegóły
I my też tam byliśmy ![]()





Dzisiaj to DPS Osiek był najgorętszym miejscem w całej Wielkopolsce 
Integracja
edukacja, występy artystyczne i ‚Zawodowa Gra Parkowa’, a to wszystko w ramach projektu „Doradztwo Zawodowe w Barwach Wolontariatu” 

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie 5 szkół podstawowych z Pakosławia, Dłoni, Jutrosina, Szkaradowa i Chojna oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół.
Wszystko zagrało na szóstkę z plusem.
Potem były występy artystyczne, pokazy karate i taniec. Mieszkańcy DPS-u też przygotowali show, a chłopaki z Blues Brothers podbili serca publiczności 

To były wspaniałe chwile dla wszystkich uczestników 
Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie Powiat Rawicki Moja Gmina Pakosław Piotr Skrzypek Szkoła Podstawowa im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie Szkoła Podstawowa w Chojnie Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ratajczaka w Szkaradowie Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiu Zespół Szkół w Dłoni
Strona 2 z 61






