Wielu z nas nie ma świadomości, jak ciekawi ludzie nas otaczają- pełni pasji i wytrwałości w swoich zainteresowaniach. Starsza grupa z kółka historyczno- geograficznego miała okazję w ostatnim czasie poznać dwóch kolekcjonerów z Jutrosina: pana Ireneusza Mikołajewskiego i pana Henryka Domanieckiego. Pan Mikołajewski przedstawił tylko niewielką część swoich zbiorów : kolekcję widokówek , zdjęć, odznaczeń wojskowych, dzwoneczków i materiałów dotyczących życia papieża Jana Pawła II. Mimo że była to tylko cząstka zbiorów kolekcjonerskich , to spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Przy pomocy pani Martyny Misiek udało nam się również dotrzeć do kolekcji motoryzacyjnej pana Henryka Domanieckiego. Kolekcjoner starych motocykli i aut, który swoją miłość do starych przedmiotów zaczął od... zbierania zegarów. W swojej kolekcji ma około 30 motocykli i kilka starych aut, które sam odnawia. Bardzo ciekawie opowiedział uczniom o swoich „perełkach” przytaczając ciekawe historie związane z konkretnymi modelami ze swojej kolekcji.

Człowiek z pasją to człowiekiem godnym podziwu- cieszymy się , że mamy takie osoby w sąsiedztwie.

Opiekun kółka historyczno- geograficznego

Izabela Wróblewska