Tydzień Matematyki

• Opublikowano: czwartek, 14 marzec 2019 07:22

W dniach 18-22 marca 2019 obchodzimy w naszej szkole "Tydzień Matematyki"

Poniedziałek, Wtorek

ELIMINACJE DO KONKURSU TANGRAMOWEGO
lekcja 1 - J. Kubinka przy ul. Wrocławskiej - stołówka,
lekcja 1 - K. Kasprzak przy ul. Szkolnej - sala matematyczna,
Do ułożenia będą 3 tangramy - czas 20 minut.

Osoby chętne zgłaszają chęć udziału swoim nauczycielom matematyki

Czwartek

Konkurs "GEOMETRIA W SZKOLE"  na plakat w klasach 4 -6 i bryły w klasach 7,8 i gim.

kl. 4 "ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH" - rysunek z figur,
kl. 5 "ŚWIAT CZWOROKĄTÓW" - czworokąty i ich własności,
kl. 6 "ŚWIAT TRÓJKĄTÓW" - trójkąty i ich własności,
kl. 7 "GRANIASTOSŁUPY - SZEŚCIAN I PROSTOPADŁOŚCIAN" - wykonanie modelu bryły z opisem i własnościami,
kl. 8 "GRANIASTOSŁUPY PRAWIDŁOWE" - wykonanie modelu bryły z opisem i własnościami,
KL. 3 gim "OSTROSŁUPY PRAWIDŁOWE" - wykonanie modelu bryły z opisem i własnościami.

Dyktando matematyczne - na 1 lekcji w klasach 4-8, 3 gim.

Nauczyciele matematyki SP Jutrosin

Dzień kobiet w klasie 2A

• Opublikowano: czwartek, 14 marzec 2019 05:36

Dnia 7 marca wybraliśmy się do pizzerii w Jutrosinie, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Wspólnie spędziliśmy miło czas, zjedliśmy pizze. Ponadto chłopcy podarowali dziewczynkom drobne upominki. Dodatkową atrakcją było przedstawienie pań wykonujących zawód fryzjerki i kosmetyczki. Chętne dzieci zostały uczesane – panie fryzjerki wyczarowały na włosach dzieci cuda! U dziewczynek dominowały warkoczyki, natomiast u chłopców irokezy. Małe kobietki skorzystały również z usług kosmetyczki.

Wszyscy wspaniale się bawili. Atmosfera była fantastyczna.

Bardzo dziękuję Rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia.

Magdalena Szymkowiak

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE HALOWEJ – WRĘCZENIE NARÓD

• Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2019 08:20

Dobiegły końca Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej, czas aby nagrodzić najlepszych. Dnia 05-03-2019r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród. Reprezentanci każdej klasy zameldowali się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły Pan Waldemar Swornowski wręczył pamiątkowe dyplomy dla drużyn, które zajęły miejsca od IV do VIII, natomiast drużyny zajmujące miejsca od I do III otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Klasa 5c w walce o III miejsce pokonała klasę 6a, natomiast w finale klasa 5b musiała uznać wyższość klasy 6b. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Nikodem Tyca, który zdobył 21 bramek.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratuluję.
Bardzo serdecznie dziękuje nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w organizacji turnieju.

Tomasz Matysiak

WOŚP 2019

• Opublikowano: środa, 27 luty 2019 12:39

Podobnie jak w minionych latach nasza szkoła brała udział w 27 finale "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Wolontariusze bardzo chętnie przyłączyli się do tej akcji, gdyż "Pomaganie jest dziecinnie proste"