Nauka pływania dla klas 1-3

• Opublikowano: piątek, 19 lipiec 2019 09:30

W przyszłym roku szkolnym ruszamy z kolejną edycją nauki pływania dla klas 1-3, w ramach projektu "Umiem pływać". Zajęcia będą realizowane na terenie basenu "Milicka fala" w Miliczu, w ramach 20 godzin, pod kierunkiem instruktorów nauki pływania.

W dniach 19.08 - 30.08. 2019, w sekretariacie szkoły można zapisać dziecko na zajęcia.

Koordynator projektu: Anna Jamroży

Super uczeń - edycja 2019

• Opublikowano: środa, 05 czerwiec 2019 09:53

Konkurs dla uczniów

starszych klas SP Jutrosin

oraz klas gimnazjalnych

!!!       Bądź szybki    !!!

!!!   jak błyskawica   !!!

rozwiąż zadania

do 14.06.2019

Regulamin:

1. Konkurs rozpoczyna się 6.06.2019 r.
  2. Uczestnikami konkursu mogą być tylko uczniowie naszej szkoły
  3. Zadania dotyczą przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
    1. Geografia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Wróblewskiej
    2. Informatyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Kubinki
    3. Matematyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Jamroży
    4. Fizyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Włodaczak
    5. Biologia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Rapior
    6. Chemia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Lisieckiej-Staweckiej
  4. Termin oddawania zadań, to 14.06.2019
  5. Trójka uczniów, która uzyska największą liczbę punktów otrzyma nagrodę niespodziankę.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.06.2019

Zadania do pobrania: Zadania.pdf

Bicie rekordu czytania w naszej szkole

• Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019 13:12

W dniu 15 maja 2019 roku nasza szkoła brała udział w akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie.

Celem akcji jest:

promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
    integracja środowiska lokalnego;
    pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
    wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
    zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

W akcji brali uczniowie wszystkich klas. Czytano na przerwie, na zajęciach świetlicowych, starsi czytali młodszym, a nawet na wycieczce uczniów pochłonęło czytanie. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Dziękujemy za udział w akcji.
Justyna Waścińska
Klaudia Kasprzak
Samorząd Uczniowski

MISTRZ ORTOGRAFII 2019

• Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019 11:41

Dnia 29 kwietnia 2019 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny . Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas VI - VIII. Celem konkursu było kształtowanie  umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, a także sprawdzenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Laureatami zostali:

I miejsce -  Piotr May - kl.6b

II miejsce - Nikola Babierczuk - kl. 7b

III miejsce -  Jan Domaniecki - kl.8c

Uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książki.

Reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rawiczu dnia 9 maja 2019 r.  Zwycięzcą konkursu i MISTRZEM ORTOGRAFII 2019 okazała się uczennica naszej szkoły - Nikola Babierczuk.

Gratulujemy!

Renata Piotrowska, Marlena Janura