Aktualności

Super uczeń - edycja 2019

  • Opublikowano: środa, 05 czerwiec 2019 09:53

 

Konkurs dla uczniów

 

starszych klas SP Jutrosin

 

oraz klas gimnazjalnych

 

 

 

 

 

!!!       Bądź szybki    !!!

 

!!!   jak błyskawica   !!!

 

rozwiąż zadania

 

do 14.06.2019

 

 

Regulamin:

  1. Konkurs rozpoczyna się 6.06.2019 r.
  2. Uczestnikami konkursu mogą być tylko uczniowie naszej szkoły
  3. Zadania dotyczą przedmiotów matematyczno-przyrodniczych:
    1. Geografia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Wróblewskiej
    2. Informatyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Kubinki
    3. Matematyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Jamroży
    4. Fizyka - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Włodaczak
    5. Biologia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Rapior
    6. Chemia - rozwiązane zadanie przynosimy do p. Lisieckiej-Staweckiej
  4. Termin oddawania zadań, to 14.06.2019
  5. Trójka uczniów, która uzyska największą liczbę punktów otrzyma nagrodę niespodziankę.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.06.2019

 

Zadania do pobrania: Zadania.pdf

 

 

 

 

Bicie rekordu czytania w naszej szkole

  • Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019 13:12

                    W dniu 15 maja 2019 roku nasza szkoła brała udział w akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie.


Celem akcji jest:

    promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
    integracja środowiska lokalnego;
    pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
    wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
    zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.


W akcji brali uczniowie wszystkich klas. Czytano na przerwie, na zajęciach świetlicowych, starsi czytali młodszym, a nawet na wycieczce uczniów pochłonęło czytanie. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
 


Dziękujemy za udział w akcji.
Justyna Waścińska
Klaudia Kasprzak
Samorząd Uczniowski

MISTRZ ORTOGRAFII 2019

  • Opublikowano: wtorek, 21 maj 2019 11:41
 

      Dnia 29 kwietnia 2019 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny . Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas VI - VIII. Celem konkursu było kształtowanie  umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, a także sprawdzenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

 

Laureatami zostali:

I miejsce -  Piotr May - kl.6b

II miejsce - Nikola Babierczuk - kl. 7b

III miejsce -  Jan Domaniecki - kl.8c

Uczniowie  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książki.

 

Reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rawiczu dnia 9 maja 2019 r.  Zwycięzcą konkursu i MISTRZEM ORTOGRAFII 2019 okazała się uczennica naszej szkoły - Nikola Babierczuk.

Gratulujemy!

                                                      Renata Piotrowska, Marlena Janura
 

V edycja Gminnego Konkursu Historycznego "Wiem - bo tu mieszkam. Zabytkowe miejsca w mojej miejscowości"

  • Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019 11:33

Dnia 16.05.2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie
V edycji Gminnego Konkursu Historycznego "Wiem - bo tu mieszkam. Zabytkowe miejsca w mojej miejscowości" , który przeznaczony był dla uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych i klas III oddziałów gimnazjalnych.
Honorowym patronem konkursu był burmistrz naszego miasta pan Romuald Krzyżosiak.
Konkurs miał na celu wzmocnienie wśród uczniów postawy patriotycznej poprzez bliższe poznanie historii swojej "małej ojczyzny".
Uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą w kategorii:
album,
praca plastyczna
makieta
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Napłynęło wiele prac.


Wyniki konkursu:
Wyróżnienia w kategorii album:
- Izabela Kalka
- Nikola Kukla
- Milena Stróżyńska
- Sylwia Michalak
- Natasza Kosmacz
- Filip Pawlak
- Patrycja Kuczyńska
- Kacper Malchrzycki
- Klaudia Szymkowiak
- Kamila Juskowiak
- Małgorzata Talaga
Wyróżnienie w kategorii makieta:
- Mikołaj Jasiński
- Grzegorz Wojtyś
- Kinga Sucholińska
- Marek Zyber
- Adrianna Kozubal
- Kacper Taront
- Hubert Taront
- Szymon Andrzejak
- Bartosz Przewoźny
- Maksymilian Tyczyński
 

 

Kategoria album została rozdzielona przez komisję konkursową na dwie kategorie :
I pomysł i oryginalność i II profesjonalizm

W kategorii pomysł i oryginalność I m-ce ex aequo zajęły:
- Karolina Kapała
- Nikola Łysikowska

W kategorii profesjonalizm I m-ce ex aequo zajęli: 
- Jakub Jan Krzyżosiak
- Konrad Łysikowski

W kategorii praca plastyczna III m-ce ex aequo zajęli:
- Angelika Tatarek
- Brajan Bartkowiak

II m-ce zajął: 
- Michał Frąszczak

I m-ce ex aequo zajęły:
- Wiktoria Kaczmarek
- Zofia Krzyżosiak

W kategorii makieta III m-ce zajęli:
- Robert Grzelak
- Krystian Szymkowiak 

II m-ce zajęli:
- Joanna Przewoźna
- Mateusz Przewoźny

I m-ce ex aequo zajęli: 
- Kacper Bender 
- Otylia Robaszyńska

 

Prace konkursowe zostały zaprezentowane na forum szkoły, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Izabela Wróblewska