• slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg

Dzień kropki

Dzień kropki to  wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot" autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest  Vashti, która  dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości.

Pragniemy aby młoda bohaterka stała się inspiracją.  Dlatego na szkolnym korytarzu pojawiło się drzewo, na którym uczniowie zawiesili swoją kropkę – jedyną, niepowtarzalną! Drzewo uświadamia nam i przypomina, że każdy z nas jest wyjątkowy.  Podczas zajęć zaprezentowana została opowieść o Vashti. Odbyły się różne zajęcia kreatywne. Chętni uczniowie przedstawili swoje pasje. Okazało się, że wśród naszych dzieci  są:  zdobywcy trofeów w sztukach walki, wspaniałe tancerki, pasjonaci piłki nożnej, znawcy dinozaurów, miłośnicy zwierząt domowych, koniarze, fanatycy kosmosu i zapaleni grzybiarze.

Po takim dniu każdy z pewnością nabrał wiatru w żagle  i wie, że niepozorna KROPKA  może być początek czegoś wielkiego...

 

 
 
 
                                                                                                                                                                                                                     Joanna Stellmach
                                                                                                                                                                                                                     Magdalena Szymkowiak