Wiosenny spacer

  • Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:23

     27 kwietnia br. wychowankowie świetlicy szkolnej  spacerowali ulicami Jutrosina. Malownicza trasa  wiodła w kierunku Szymonek. Celem spaceru było przybliżenie przyrodniczych wartości oraz walorów krajobrazowych naszej okolicy, a także nauka zaplatania wianka. Gorączkowo przystąpiliśmy do zrywania kwiatów, by następnie pieczołowicie zabrać się za rzemiosło.

    Śmiechom, żartom i dobrej zabawie nie było końca. Wszyscy w wyśmienitych humorach powróciliśmy do szkoły.

Anna Trojanowska

„Obiektywem w przyrodę”

  • Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:21

    W dniu 01.03.2018r. dzieci ze świetlicy szkolnej udały sie z wizytą do miejscowego muzeum, gdzie prezentowana wystawa pt.: „Obiektywem w przyrodę” przeniosła nas z szarej miejskiej przestrzeni do magicznego i barwnego świata przyrody.

    Użyta w tytule wystawy niezwykle trafna i przemyślana gra słów,  informująca o tym, że wszystkie prezentowane fotografie są rejestracją naturalnych momentów życia przyrody. Nie patrzymy na owe zdjęcia jak na odległą i trudno dostępną sztukę, ale możemy wyobrazić sobie każdą oglądaną scenę.

    Istnieje fascynujący świat, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Czasami mijamy go w pośpiechu, nie zdając sobie sprawy z jego istnienia tuż obok nas i roli, jaką odgrywa w naszym życiu. Niekiedy ze względu na odległość i trudy wyprawy nie mamy możliwości, aby go odkryć.

   Zdjęcia prezentowane na wystawie ukazują niezwykłość krajobrazu, flory i fauny, niesamowite piękno i różnorodność otaczającego nas świata. Dzięki umiejętnościom i wnikliwemu spojrzeniu autora poznajemy relacje, jakie zachodzą w przyrodzie, jesteśmy świadkami zdarzeń, które fascynują, budzą zachwyt, a nawet radość.

       Niezwykle miłym zaskoczeniem było oprowadzenie nas po wystawie przez samego autora tejże ekspozycji, za co serdecznie dziękujemy.

 

Anna Trojanowska

Wielkanocne spotkanie w bibliotece

  • Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:22

     Dnia 17.03.2018r. uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jutrosinie na przedświąteczna wizytę o tematyce „Tradycje wielkanocne w naszym domu”. Dzieci wysłuchały bajki oraz odpowiadały na pytania do przeczytanego tekstu, a następnie rozmawiały z Panią Kamilą na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Na koniec spotkania uczniowie wykonali pracę plastyczną - baranek wielkanocny. 

  Za poświęcony czas i niezwykle interesujące spotkanie,  dziękujemy.

 Uczniowie i wychowawcy  świetlicy

Zwiedzanie wystawy stałej w Muzeum Ziemi Jutrosińskiej

  • Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018 11:19

       W piękne, słoneczne popołudnie 7 lutego br.  dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną udały się wraz  z opiekunem do Muzeum Ziemi Jutrosińskiej. Uczniowie obejrzeli wystawę stałą. Kustosz muzeum, Pan Ireneusz Mikołajewski ciekawie opowiadał o historii naszego miasta i okolicy. Uczniowie z zaangażowaniem oglądali eksponaty z okresu II wojny światowej - zdjęcia i ważne dokumenty znajdujące się w gablotach. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się zbiorom etnograficznym eksponującym kobiecy ubiór,  jak i wyposażenie domostw oraz narzędzia rolnicze. Podopieczni zapoznali się z tradycjami i obrzędami  ludowymi związanymi z naszym regionem. Wyjście okazało się ciekawą lekcją historii.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas Panu Ireneuszowi Mikołajewskiemu. Z pewnością przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom  podczas wyjścia na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

           

Anna Trojanowska